HIPPO такмичење

Датум: 01. Jun 2021 22:18 Категорија: Новости

Hippo “English Without Borders“ Olympiad

Ове године је наша школа први пут учествовала у међународном HIPPO такмичењу из енглеског језика - Hippo “English Without Borders“ Olympiad.

23.4.2021. године у нашој школи је по први пут одржан прелиминарни круг такмичења под руководством наставница енглеског језика Весне Гвозденовић (која је и координаторка такмичења за нашу школу), Милане Падежанин и Татјане Лазић (педагог школе) као дежурних наставника.
На такмичењу је учествовало пет ученика из неколико разреда у категоријama Little Hippo (3. разред), Hippo 1 (4. разред) i Hippo 2 (6. разред) и сви су остварили изузетно добар успех, али с обзиром на свеобухватност тестирања (тестира се познавање вокабулара, граматике, разумевање прочитаног на страном језику, као и разумевање одслушаног текста са одговарањем на питања) са којим су се наши ученици први пут сусрели, у наредни ниво такмичења прошла су два ученика- ученица трећег разреда Николина Васић и ученик четвртог разреда Немања Лупшић.

28.5.2021. одржао се следећи ниво такмичења, полуфинале, које се такође одржало у нашој школи под супервизијом наших наставника. Резултати полуфиналног такмичења биће објављени крајем јуна када ћемо сазнати да ли су наши ученици прошли у финални круг такмичења.

Без обзира на резултате овог полуфинала, наши најмлађи учесници су се одлично снашли и показали велико знање енглеског језика у својим узрасним категоријама и уједно им честитатмо на њиховом постигнутом успеху.