ШКОЛСКА СЛАВА 2022.

Датум: 29. Januar 2022 23:49 Категорија: Новости

Обележавање школске славе Светог Саве

Школска слава Савиндан, која се 27. јануара прославља у част Светог Саве - утемељивача образовања и првог српског архиепископа, обележена је у нашој школи, иако у ограниченим условима, у складу са препоруком Министарства просвете о начину обележавања.

Безмало два века Свети Сава је школска слава, а под нашим школским кровом није било традиционалних приредби ни масовнијег окупљања због актуелне епидемиолошке ситуације; али су сви учитељи и наставници уочи празника организовали бројне активности за ученике. Обрађивале су се теме о животу и делу Светог Саве, израђивали панои, ликовни и литерарни радови.

Верском обреду сечења славског колача у матичној школи присуствовали су представници наставника и учитеља, чланови школског одбора и представници родитеља. У подручним школама обележавање се вршило у цркви, уз присуство родитеља. Фотографије можете погледати у галерији.

Да молитве Светог Саве ојачају нашу ВЕРУ, да свима донесу СПОКОЈ у души и ЗДРАВЉЕ пре свега, жеље су које упућујемо свецу.