Бесплатни уџбеници за школску 2022-2023. годину

Датум: 05. Mart 2022 18:44 Категорија: Новости

ПРИЈАВА ЗА БЕСПЛАТНЕ УЏБЕНИКЕ

Министарство просвете, науке и технолошког развоја планира да и за школску 2022/2023. годину обезбеди бесплатне уџбенике и друга наставна средства из уџбеничких комплета.

Право коришћења бесплатних уџбеника стекли су они ученици који испуњавају следеће услове:

• Примаоци новчане социјалне помоћи
  • Ученици који основношколско образовање и васпитање стичу по индивидуално образовном плану, укључујући ИОП 3
  • Ученицима са сметњама у развоју   ивалидитетом, који васпитно- образовни рад остварују по индивидуалном образовном плану и другим ученицима којима су потребни прилагођени уџбеници( увећан фонт, Брајево писмо, електронски формат)
  • Ученицима основних школа који су у породици треће или свако наредно рођено дете у систему образовања и васпитања
  • Ученицима првог и другог разреда основне школе који су глуви, а којима су потребни прилагођени уџбеници у електронском формату, са видео садржајима на српском знаковном језику.

За бесплатне уџбенике родитељи ученика који испуњавају услове пријављује се одељењском старешини за више разреде или учитељу за ниже разреде до 21. марта 2022. године. Од документације потребно је приложити у зависности по којим критеријумима сте остварили право ова документа:

• потврду из центра за социјални рад о примању социјалне помоћи,
  • за ИОП се документација налази у школи
  • за треће или свако наредно дете потврде о школовању из институција у којима се школа похађа уз попуњен захтев. Ако су сва деца школског узраста у нашој школи потребно је само приложити имена и разред који похађају.