НАЦИОНАЛНИ ДАН КЊИГЕ

Датум: 11. Mart 2024 20:31 Категорија: Новости

28.2.2024. НАЦИОНАЛНИ ДАН КЊИГЕ

Поводом обележавања Националног дана књиге 28. фебруара, наша школа се укључила у Седму акцију друштва школских библиотекара Србије "Читајмо гласно", а све у циљу промовисања књиге, културе читања и читалачке писмености.

"Књига је најтиши и најпоузданији пријатељ; најприступачнији и најмудрији саветник и најстрпљивији учитељ." Чарлс Вилијам Елиот.
Ученици, учитељи и наставници наше школе обележили су Национални дан књиге 28. фебруара на креативан и репрезентативан начин.
Ученици матичне и подрчних школа су читали и са пажњом слушали омиљена књижевна дела домаћих и страних писаца.
Једна група ученика је читала у парку, друга у библиотеци, трећа у учионици, четврта у школској сали. Правили су пано и писали саставе на тему "У читању је моћ", правили паное о Драгану Лукићу, Десанки Максимовић, Ј.Ј. Змају и Бранку Ћопићу.
У школској библиотеци су прелиставали различите часописе, збирке песама, стрипове, што их је подсткло да постављају различита питања, да изграђују културу читања преко књижевних дела која их занимају, како би на ненаметљив начин и кроз игру развијали читалачку писменост и обогаћивали своје знање и речник.

Порука свих активности је била да читање не треба наметнути деци као обавезу, већ га треба представити као дар.

У наставку можете видети и осетити делић атмосфере на Национални дан књиге.