Зелени дан

Датум: 21. Januar 2021 20:11 Категорија: Новости

Зелени дан- први дан пројекта "За чистије и зеленије школе Војводине"

21.1.2021. се у нашој школи обележио Зелени дан којим смо започели пројекат "За чистије и зеленије школе Војводине". На забаван и весео начин учитељи и наставници су увели децу у тему екологије, рециклаже, заштите биодиверзитета, климатских промена кроз наставне предмете (природа и друштво, свет око нас, биологија, ликовна култура, српски језик, енглески језик...) путем презентација, предавња, истраживања, посматрања, гледања видеа (енглески језик), цртања...  Као резултат свега тога, настале су еко поруке, као и одељењски панои...

Боја која је данас преовладавала школом била је зелена чинећи простор наше школе свежим, веселим и пуним енергије, онако како би се требала осећати и наша планета Земља. Циљ нам је да нашим скромним активностима и ситним корацима управо то и постигнемо, да помогнемо нашој планети да се осећа здраво, јер сваки корак ка томе се рачуна.
Како је то изгледало, можете видети у галерији.