Шетњом до школе

Датум: 29. Januar 2021 22:02 Категорија: Новости

Зашто пешачити до школе?

Данашњи дан имао је за циљ да подстакне децу да буду активна, прошетају до школе и забаве се!

Ходање је један од најбољих облика вежбања. Није тешко за наше зглобове и стопала попут трчања, али ипак нам даје све предности. Подстицање деце да развијају здраве, активне навике у младости припрема  их за здрав, активан живот.
Циљ овог дана био је подизање свести и подршка здравственим и еколошким предностима редовног ходања до школе. Детету треба барем 60 минута дневно физичке активности. Доказано је и да деца која раде неки облик вежбања, посебно шетњу пре школе, имају боље резултате у току рада на часовима,  јер долазе освежена и спремна за учење.

Осим тога, циљ нам је био и мање вожње аутомобилима ради смањења броја  возила око школе, а самим тим и смањење емисије угљеника из празних аутомобила.

На крају, то је био само један леп начин да деца проведу заједно један део својих рута од куће до школе са другарима из различитих одељења и разреда, као и са својим учитељицама и наставницима.

У акцији су учествовали ученици од 1. до 4. разреда матичне и свих подручних школа, а како је то изгледало погледајте на ЛИНКУ.