Дан планете Земље

Датум: 15. Maj 2021 12:34 Категорија: Новости

22.4.2021. Светски Дан планете Земље

Дан планете Земље је дан људи, дан када морамо да се сетимо да загађивањем и уништавањем планете највише уништавамо сами себе.
И из тог разлога морамо променити начин размишљања, јер потребно је само мало бриге за планету, природу и нас саме, чиме ће бити боље и нама и нашој планети.
Тим поводом данас је у нашој школи обележен Дан планете Земље, 22. април разним активностима.

•Ученици 3-1 снимили су едукативни филм који се бави еколошким проблемима са којима се наша планета, а и ми сами суочавамо... Проблеми чији узрочници смо управо ми, људи и који то треба да реше...

У оквиру часа енглеског језика, ученици четвртог разреда су проучавали биодиверзитет школског дворишта... Дошли су до закључка да нашем дворишту недостају ЛЕПТИРИ и ПЧЕЛЕ.Ученици другог разреда у матичној школи и трећег разреда у Дечу учествовали су у акцији чишћења и уређења школског дворишта, а ученици у Сремским Михаљевцима су посадили своје дрво у част планете Земље. Школско двориште матичне школе у Шимановцима богатије је за 6 туја, 6 лоптастих туја, два украсна дуда, које су ученици од 1. до 4. разреда уз помоћ својих учитељица и родитеља засадили - саднице које су купили захваљујући еколошкој продајној изложби коју су раније организовали.

Панои, поруке, презентације: