Јунске виртуелне радионице!

Наука на распусту- НАУЧНИ КЛУБ Tеме радионица овог месеца игра и истраживање! Служимо се алгоритмима и решавамо Рубикову коцку, залазимо у микро и макро свет и истражујемо их, али и учимо о геометрији кроз уметност холандског сликара Пита Мондријана! Најбоље би било да позовете и друштво у ову авантуру! Можда родитеље, другаре, браћу и сестре? Ко још мисли да је наука супер?

МАГИЈА РУБИКОВЕ КОЦКЕ

Решавање магичне коцке, познатије као Рубикова коцка, прави је изазов за све нас. Шта нам је потребно да савладамо ову популарну играчку? Натпросечна интелигенција? Магија? Одговор је: алгоритам + мало вежбе!
Јесте ли знали да се Рубикова коцка увек може решити у мање од двадесет потеза? Хајде да се играмо једном од најпопуларнијих играчака свих времена!

Прeпоручени узраст: од 7 до 107
Формат: видео